تبلیغات
یاقوت - کشاورزی قیمت خرید موافقت مجلس با عرضه کل گندم در بورس‌کالا

موافقت مجلس با عرضه کل گندم در بورس‌کالا

 • موافقت مجلس با عرضه کل گندم در بورس‌کالا

  به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، رییس‌کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: گسترش بازار سرمایه که جنس آن شفافیت است به نفع اقتصاد کشور بوده و ثمرات زیادی برای بخش تولید و منافع ملی به همراه دارد.

  محمدرضا پورابراهیمی افزود: وقتی به جایگاه یکی از ارکان بازار‌سرمایه همچون بورس‌کالا نگاه می‌کنیم، قاعدتا عرضه و تقاضا در این سازوکار از جنس اوراق بهادار نیست، بلکه کالاهایی در بورس عرضه می‌شود که به توسعه فعالیت ها در بخش تولید کمک می‌کند.

  او با تاکید بر تاثیرگذاری عرضه کالاها در بورس بیان کرد: بورس می‌تواند برای ایجاد یک قیمت منصفانه در نظام اقتصاد کشور و شفافیت در عرضه و تقاضا و نیز تخصیص بهینه منابع نقش تاثیرگذاری داشته باشد.

  به گفته پورابراهیمی فرآیند عرضه کالا در بورس سبب می‌شود که از حضور دولت در ایجاد یک بازار مصنوعی که در برخی بخش‌ها همچنان شاهد آن هستیم، جلوگیری شود.

  رییس کمیسیون اقتصادی با اشاره به توفیق بورس‌کالا در افزایش حجم و ارزش معاملات بیان کرد: در سال ۹۶ آمارهایی را در بورس‌کالا می‌بینیم که نشان‌دهنده وضعیت مطلوب سازو کار بورس است که البته مورد تایید مجلس بوده و حتما با دیدگاه تخصصی به آن نگاه می‌کنیم.

  پورابراهیمی با تاکید بر نگاه مجلس در حمایت از بورس‌کالا اظهار کرد: در مجلس شورای اسلامی در قانون برنامه ششم احکام خوبی تصویب کردیم که نشان از اهتمام مجلس به حمایت از ظرفیت‌های بورس‌کالاست و در کنار آن نیز مجلس این آمادگی را دارد که هر کمکی که لازم باشد برای پیشرفت و ارتقای این بورس انجام دهد.

  او در ادامه سخنان خود با اشاره به عرضه گندم در بورس‌کالا گفت: موافق آن هستیم که کل عرضه گندم تولیدی کشور در بورس‌کالا انجام شود؛ چرا که گندم کالای استراتژیکی است که می‌تواند تاثیر خود را در حوزه کلان اقتصادی بگذارد.

  پورابراهیمی با اشاره به آسیب‌های ناشی از اجرای سیاست خرید تضمینی برای بخش کشاورزی بیان کرد: با توجه به ضایعات گندم خریداری شده در سیاست خرید تضمینی، عرضه این محصول در بورس‌کالا به روش اجرای سیاست قیمت تضمینی ضمن افزایش کیفیت، از سوء استفاده‌ها و مشکلاتی مانند واردات غیرقانونی این محصول جلوگیری می‌کند.

  او افزود: با عرضه کل گندم در بستر بورس‌کالا از برخی سوءاستفاده‌های احتمالی در خرید این محصول جلوگیری می‌شود. ضمن اینکه دولت هم باید منابع مالی سنگینی برای خرید تضمینی متحمل شود که با اجرای سیاست قیمت تضمینی این بار مالی از دوش دولت برداشته می‌شود.

  رییس کمیسیون اقتصادی مجلس جلوگیری از قاچاق کالا را دیگر مزیت عرضه در بورس دانست و گفت: عرضه کالا در بورس ضمن شفافیت قیمت و افزایش کیفیت کالا در جلوگیری از قاچاق کالا هم موثر است. از این رو، باید از مزیت‌هایی که عرضه کالاهای مختلف در بورس برای اقتصاد کشور به همراه دارد، استقبال کنیم.


نظرات()   
   
آخرین پست ها

تغذیه خوب با روزه داران از «خواب مرگ» پرهیز کنند/ضرورت خوردن وعده سحری..........دوشنبه 14 خرداد 1397

آنالیز بک لینک سایتها با جستجوگر بک لینک..........جمعه 28 اردیبهشت 1397

شرکت اجاره خودرو کار رنت در تهران..........چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397

در نمایشگاه کتاب شعرهایم تصویرهایی است که از کودکی به یاد دارم..........دوشنبه 17 اردیبهشت 1397

جدیدترین فناوری نهمین دورهمی فعالان نرم‌افزارهای مذهبی برگزار می شود..........یکشنبه 9 اردیبهشت 1397

فروش فیلم در فروش ۱۰ میلیونی «فیلشاه» در یک شهرستان فاقد سینما..........یکشنبه 2 اردیبهشت 1397

کتاب فروشی مطالعه زمینه‌ساز رشد ادبی کودکان و نوجوانان است..........چهارشنبه 29 فروردین 1397

فناوری دقیق و اینستاگرام ویژگی «پرتره» را افزود..........جمعه 24 فروردین 1397

اجاره خودرو ارزان تهران..........سه شنبه 21 فروردین 1397

عادات غذایی ناسالم و مصرف فست فودها می تواند علت اکثر ناراحتی های معده و دل درد باشد...........پنجشنبه 16 فروردین 1397

نمایش فیلم اکران سندلر و آنیستون درگیر قتل می‌شوند..........دوشنبه 13 فروردین 1397

رشد اقتصادی - رشد نرخ بیکاری نتیجه سیاست پولی اشتباه..........پنجشنبه 9 فروردین 1397

تحلیل کتاب جدید ترجمه مجموعه ۶ جلدی «سوال‌های عوضی» چاپ شد..........یکشنبه 5 فروردین 1397

فوتبال بازی نتیجه این تیم ملی ایتالیا فاجعه است!..........شنبه 4 فروردین 1397

خبر میراث فرهنگی ساخت مرغداری در محوطه باستانی تپه زاغه..........سه شنبه 29 اسفند 1396

همه پستها